۵ تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

[ad_1]

شغل شما چیست؟ آیا به دنبال تغییر کار خود هستید یا از آن ناراضی هستید؟ فکر میکنید کارتان چقدر دشوار است؟ اگر اکنون از کار خود ناراضی هستید پیشنهاد میکنم شغل هایی را که در ادامه به شما معرفی میکنیم را ببینید و مقایسه کنید که کدام کار سخت تر است. اگر هم شغل شما یکی از این موارد است باید بگویم شما انسان شجاع و سخت کوشی هستید!

مگ وب – در این مطلب قصد داریم ۵ تا از دشوار‌ترین شغل های جهان را معرفی کنیم.البته در نظر داشته باشید که اولویتی در این کارها وجود ندارد. اگر احساس میکنید که انسانی هستید که به دنبال خطر و چالش در زندگی هستید میتوانید یکی از این شغل ها را انتخاب کنید!!

شغل های دشوار جهان عبارت اند از :

۱) آتش نشانی

5 تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

نقش یک آتش نشان اساسا در زمانی است که خطری زندگی مردم را تهدید می کند.آتش نشان ها در طول ۲۴ ساعت آماده هستند که اگر در سطح شهر آتش سوزی رخ دهند فورا به آن جا بروند و جان مردم را نجات دهند.این کار چالش برانگیز است و اغلب فوق العاده استرس زا است. یک آتش نشان علاوه براینکه باید دارای شهامت باشد باید از نظر فکری و جسمی نیز آماده انجام عملیات های بزرگ باشد.

آتش‌نشانی مهارتی بسیار فنی است که احتیاج به دوره‌های طولانی چه در زمینه‌های عمومی مانند مقابله با آتش و چه در زمینه‌های تخصصی مانند عملیات امداد و نجات دارد.

۲) فضانوردی

5 تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

فضانوردی کار بسیار عجیبی است.فضانوردان باید هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روانی از آمادگی خاصی برخوردار باشند و از طرفی با علم نیز آشنا باشند.این کار واقعا استرس زا است و در لحاظاتی فشار بسیار زیادی به انسان وارد میکند.

تاکنون بیش از ۵۴۰ فضانورد به فضا سفر کرده‌اند. این شغل با اینکه بسیار دلهره آور و شاید ترسناک باشد اما لذت بخش نیز می باشد. تصور کنید که به جو کره زمین خارج شده اید و کره دیگر سفر میکنید و در آن حالتی معلق دارید و انگار روی هوا شنا میکنید و از آن جذاب تر هنگامی که دوباره به زمین می آیید و یک تجربه بی نظیر را برای دیگران تعریف میکنید. این شغل برای افراد خاصی است که به دنبال ماجراجویی هستند.

۳) پلیس ضد شورش

5 تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

پلیس ضد شورش به بخشی از نیروهای پلیس، نظامی یا دیگر نیروهای امنیتی گویند که مسئولیت آنها کنترل، پراکنده کردن یا دستگیری شهروندان غیرنظامی است که مبادرت به تظاهرات و یا برگزاری تجمعات اعتراضی کرده‌اند. نیروهای پلیس ضد شورش معمولاً از اسلحه‌های غیرکشنده مانند باتوم و شلاق به‌منظور پراکنده ساختن جمعیت یا بازداشت معترضان استفاده می‌کنند. از دههٔ ۱۹۸۰ میلادی استفاده از سلاح‌های دیگری مانند افشانه فلفل، گاز اشک‌آور، شوک‌دهنده الکتریکی و گلوله‌های پلاستیکی در میان این نیروها رواج یافته‌است.

در مواقع بحرانی، این نیرو می‌تواند جهت مقابله با آشوبگران از ماشینهای آبپاش، ماشینهای زره‌پوش، و سگهای پلیس استفاده نماید. نیروهای ضد شورش معمولاً به ابزارهای محافظتی مانند کلاه محافظ سَر، محافظ صورت، لباس مخصوص (جلیقه، محافظ گردن، زانوبند و …)، ماسک گاز و سپرهای مخصوص از جنس پلکسی‌گلس مجهز هستند.

این شغل نیز همانطور که از نامش پیداست در سخت ترین شرایط موجود می باشد که جان انسان در آن زمان به خطر می افتد. افرادی این شغل را انتخاب می کنند که اولا انسان های شجاع و با اراده ای هستند و ثانیا حاظرند برای حفظ امنیت کشور و دفاع از مظلومین در برابر متجاوزان جانشان را به خطر بیاندازند.

۴) کار در معدن ها و کارخانه های نفتی

5 تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

طبق قانون مشاغل سخت و زیان آور معمولا به کارهایی اطلاق می شود که در آن عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیر استاندارد بوده و کارگر در اثر اشتغال تنشی به مراتب بالاتر ازظرفیت های طبیعی (جسمی و روانی) دریافت می کند که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.

کار معدن یکی از مشاغل سخت و البته خطرناک در دنیا محسوب می شود، به طوریکه کارگران با ۸ الی ۱۰ ساعت کار مداوم زیر آفتاب یا در زیرزمین مشغول به کار هستند .

افرادی مجبور می شوند کارهای کارخانه ای سخت و معدنی را انجام دهند که در شرایط بسیار سختی از زندگی قرار دارند و در واقع چاره ای جز این ندارند!

کار معدن به عقیده خیلی ها سخت ترین کار جهان است و به جرات میتوان گفت در عین شرافت زیادی که دارد اما هیچ لذتی ندارد.

۵) ماهیگیری خرچنگ

5 تا از دشوار‌ترین شغل های جهان

احتمالا شما هم برای اولین بار است که همچنین اسمی را می شنوید! ماهیگیری خرچنگ اغلب به عنوان یکی از خطرناک‌ترین شغل های جهان به شمار می رود.افرادی که این شغل را دارند باید ساعت های طولانی در دریاهای ترسناک در جستجوی خرچنگ باشند.این کار در شرایط آب و هوایی دشوار انجام می شود و معمولا باید با برنامه ریزی به سراغ آن رفت.ماهیگیران خرچنگ مجبورند روزهایی را به صورت ۲۴ ساعت به دنبال خرچنگ ها باشند و تا آن ها را پیدا نکنند به پولی نمی رسند.البته عکس این موضوع نیز برقرار است و اگر آن ها بتوانند خرچنگ های زیادی را بگیریند صاحب پول زیادی خواهند شد.

منبع : careeraddict.com

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *